Yerel İşletmeler İçin Online İtibar Yönetimi

Yerel İşletmeler İçin Online İtibar Yönetimi

Online itibar yönetimi ile yerel işletmenizin dijitaldeki vitrinini koruyun.

 

İçinde bulunduğumuz dijital çağda insanlar vakitlerinin çoğunu internet aracılığıyla değerlendirmekte ve yaşadıkları deneyimleri de dijital platformlar aracılığıyla başkalarına aktarmaktadır. Dijital platformlarda paylaşılan olumlu ya da olumsuz tüm içerik ve yorumlar çok hızlı bir şekilde yayılmaktadır. Online İtibar Yönetimi tam da burada ihtiyaç haline gelmektedir.

 

Yerel İşletmeler hedef kitlelerine ulaşmak, markalarını tanıtmak, olumlu algı oluşturmak ve hakkında konuşulanları takip ederek olası bir krizin önüne geçmek için online itibar yönetimi konusunu asla ihmal etmemelidir. Online itibar yönetimi ile dijitaldeki vitrininizi her koşulda korumak için neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

 

Sosyal medyada yer alın:

İşletmeniz hakkında konuşulanları takip etmenin en kolay yollarından biri sosyal medya mecralarıdır. Doğru ve etkili şekilde planlanmış sosyal medya iletişimi ile sosyal medya mecralarında mutlaka yer almalısınız.

 

Düzenli içerik paylaşımı gerçekleştirip, kullanıcılar tarafından yapılan yorumları, paylaşımları ve kullanıcılardan gelen mesajları anında yanıtlayarak, işletmeniz hakkında olumlu algı oluşturmalısınız.

 

Anahtar kelime takibi yapın:

Kullanıcılar yaşadıkları olumsuz deneyimi daha hızlı çözüm almak için sosyal medya mecraları aracılığıyla işletmelere iletmektedir, olumsuz deneyimi işletme ile paylaşan kullanıcıya hızlı ve çözüm odaklı geri dönüş sağlandığında işletme hakkında pozitif algı yaratılmaktadır. 

 

İşletmeniz hakkında belirlediğiniz anahtar kelimeleri gün içinde search ederek olası krizlerin önüne geçebilirsiniz.

 

SEO ve SEM çalışmaları gerçekleştirin:

İnsanlar herhangi bir işletmeyle etkileşime geçmeden önce sosyal medya ve arama motorları aracılığıyla araştırma yapmaktadır. Arama motorları aracılığıyla işletmeyi ilk sıraya çıkarmak, arama yapan kullanıcıların işletmeyle ilgili olumlu yorumları okumalarını sağlamak ve negatif yorum bulunan sayfaları arka plana atmak için SEO ve SEM çalışmaları ihmal edilmemelidir.

 

Web sitesinde blog yazıları paylaşın:

Online itibar yönetimi konusunda etkili bir çalışma yapmak için blog içerikleri aktif olarak kullanılmalıdır. İşletme hakkında pozitif algı yaratmak, işletmeyi olumlu yönde tanıtmak için SEO içerikli ve kaliteli blog yazıları düzenli olarak web sitesinde paylaşılmalıdır.

Google My Business kaydı yaptırın:

İşletme profili aracılığıyla Google aramalarda ve haritalarda yeni müşterilerin işletmeyi fark etmesini ve Google My Business platformunda yer alan değerlendirme alanı aracılığıyla müşterilerin işletme hakkında olumlu yorumlarda bulunması sağlanmalıdır.

Siz de yerel işletmenizin online itibar yönetimi ile bir adım öne geçmesini sağlamak için merhaba@yerelisletmeler.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. www.videofabric.net